- Artikel
- Galleri (5 billeder)
Det nye beauty-magasin Costume Skønhed er udkommet
Skrevet 28. okt 2010 af Costume. Foto: Costume.dk
Få perfekt hud, smukt hår, og se sæsonens tendenser i det nye skønhedsmagasin, der netop er udkommet for første gang
Se 72 suveræne produkter, hvordan du bliver skøn indefra, Laura Drasbæks skønhedsfavoritter og meget mere i det nye beauty-magasin Costume Skønhed, der udkom for første torsdag 28. oktober.
Du kan også se, hvor meget Christiane Schaumburg-Müller, Eva Kruse og Ingrid Munch (billedet) bruger på deres udseende hver måned + få deres bedste tips.
Når huden begynder at rynke, fedtdepoterne hober sig op og tænderne gulner, skal der måske lidt mere til end en god creme og en grundig omgang med tandbørsten for at holde udseendet friskt. Vi har testet en række behandlinger, som er knap så radikale som kirurgens kniv.
Du kan også læse et stort interview med Julia Roberts, der siger, at et godt grin og lykke i livet er vejen til et smukt ydre. Øjencreme og solfaktor spiller også en rolle, for som 43-årig er Julia Roberts nu også kampagnemodel for Lancôme.
Få det store overblik over fortidens skønhedsidealer - fra korsetter til Coco og Crawford.
Du kan købe Costume Skønhed for 45,95 kroner hos 7-Eleven, DSB, Føtex, Bilka, Kvickly og Super Brugsen. God fornøjelse med dit nye skønhedsmagasin. Magasinet udkommer to gange om året - næste gang til april 2011.
Kommentarer
-
Kamilla Winther Hvornår udkommer det næste magasin? :)
-
Costume Kære Ditte. Desværre har vi intet lager af gamle magasiner, som du kan købe. Kærlig hilsen Costume-redaktionen.
-
Ditte Møller Hej Er der mulighed for at købe det første blad??? :D
-
Costume Kære Henriette. Du kan endnu ikke købe abonnement på Costume Skønhed. Men til gengæld kan vi glæde dig med, at næste nummer udkommer 28. april. God fornøjelse med det nye magasin.
-
Henriette Kan man egentlig abonnere på Costume Skønhed?
-
Costume Kære Sara. Øv, vi er kede af, du ikke straks har fundet Costume Skønhed, som vi er ret så stolte af. Costume Skønhed skulle gerne være i butikkerne resten af december - medmindre det selvfølgelig er udsolgt over alt. Bor du i næheden af en Super Brugsen? Flere fra redaktionen har nemlig set den i et par Super Brugsen'er rundt om i København. Ellers kan du måske prøve hos Føtex, Bilka og Kvickly. Vi håber, du kan finde magasinet. Kærlig hilsen Costume-redaktionen.
-
Sara M. Kære Costume Nu har jeg i flere dage forgæves ledt efter dette blad i adskillige 7eleven-kiosker samt i magasin, hvor jeg var sikker på jeg ville finde bladet. Er det totalt udsolgt? Der burde da være masser at finde da der jo først udkommer et nyt om lang tid. Kan I hjælpe mig? Kh Sara