- Artikel
- Galleri (4 billeder)
Part Two-designerens 3 favoritter
Afsnit 1: Part Two-designerens 3 favoritter
1:
Designer Pernille Skriver.
2:
Skjorte fra Part Two til 599 kr.
"Skjortens look er skarp med de markerede skuldre, men får et mere blødt udtryk med de feminine, draperede detaljer. Den neutrale hvide farve vil jeg sætte sammen med en cropped herrebuks i sort for et grafisk look," siger Pernille Skriver.
3:
Bukser fra Part Two til 399 kr.
"En af mine favoritter fra sommerkollektionen er de gule shorts med den enkle silhuet, der giver et chikt og simpelt look. Den stærke gule farve tilfører en lækker kontrast til sommergarderoben og kan styles casual med en enkeltfarvet T-shirt eller en oversized skjorte."
4:
Bukser til 899 kr. og blazer til 1.299 kr., begge fra Part Two.
"Jeg er helt vild med dette suit i fint hør, og jeg elsker, at det både kombinerer noget råt og samtidigt noget feminint. Dette ses i de maskuline referencer i designet, der er tilført et feminint og slankt udtryk med de tætsiddende bukser og den skarpe jakke. Sættet er det perfekte sommerlook, og jeg vil bruge det med et par højhælede sandaler og en enkel tank-top til sæsonens mange fester."



