Costumes stylist: Det vil jeg have fra Stockholms modeuge
Costumes Marie Hindkær har været til den netop overståede modeuge i Stockholm. Se, hvad hun vil forny sin garderobe med til efteråret
AfMarie Hindkaer
1/6
Fashionista by Costume-redaktør og stylist Marie Hindkær har netop været til modeuge i Stockholm. Se, hvilke 5 svenske køb hun vil forny sin garderobe med til efterår/vinter 2011.

2/6
Jeg er blevet besat af grøn, og jeg er blevet besat af Ann-Sofie Back, der viste den smukkeste kollektion - lige i min smag.

3/6
Mere Ann-Sofie Back. Jeg vidste med det samme, jeg så den, at det skal være min vinterfrakke til efteråret.

4/6
Whyred har længe været et af mine favoritmærker. Og selvom jeg allerede har besluttet mig for min vinterjakke, bliver jeg også nødt til at få fingrene i frakken her.
