Se billederne fra vores FAD2014 event
Fashion and Design After Dark var i år en aften med masser forkælelse og fordybelse i Magasin. Se de fine billeder her
AfForedrag
I løbet af aftenen havde vi på boligetagen flere foredrag, som man kunne tilmelde sig. Her er det Emilia Van Hauen, der fortæller om at være ladycool ved foredraget Ladycool. Dit køn er en styrke - brug det!

Vores favoritter
På boligetagen havde vi udstillet vores favoritter særligt udvalgt af redaktionen fra henholdsvis Bo Bedre, Bolig Magasinet og Costume Living. Det var på aftenen muligt at vinde disse favoritter.

Til den søde tand
I køkkenet lavede Nikolaos Strangas (også kendt fra Go' morgen Danmark) lækre smagsprøver til de fremmødte.

Favoritter
Costumes moderedaktør havde udvalgt sine favoritter fra hele modeafdelingen i Magasin.

På modeetagen lavede Costumes assisterende moderedaktør, Thora Valdimarsdottir, et miniinterview med Custommades chefdesigner, Anne Rasmussen.

Modeteamet
Bo Bedres medredaktør, Charlotte Ravnholt, med Bolig Magasinets chefredaktør, Helle Blok.

Beautytips
I skønhedsafdelingen gav Costumes skønhedsassistent, Luiza Søby, gode tips og tricks til den perfekte makeup og efterårshud.
