Disse kvinder tjener mest på Instagram

Du vil blive overrasket over, hvor høje summer der bliver betalt for ét enkelt billede

© Wenn.com
1 / 11

Der hersker ingen tvivl om, at det har sine fordele at have mange følgere på Instagram i 2018. Det leder til massevis af frynsegoder og flere får tilmed store summer for et enkelt opslag.

En ny undersøgelse fra Hoppers afslører, hvem der tjener allermest på Instagram. Scroll ned, og se, hvor mange penge stjernerne egentlig hiver hjem, hver gang de poster et billede.

*Tip! Se 5 skjulte Instagram-tricks, du nok ikke kender*

10. Karlie Kloss © Instagram / @karliekloss
2 / 11

10. Karlie Kloss

Følgere: 7.7 milioner

Indkomst pr. post: 329.000 kr.

9. Julie Sarinana © Instagram / @sincerelyjules
3 / 11

9. Julie Sarinana

Følgere: 5 milioner

Indkomst pr. post: 987.000 kr.

8. Cara Delevingne © Instagram / @caradelevingne
4 / 11

8. Cara Delevingne

Følgere: 41.5 milioner

Indkomst pr. post: 1.973.000 kr.

7. Gigi Hadid © Instagram / @gigihadid
5 / 11

7. Gigi Hadid

Følgere: 44 milioner

Indkomst pr. post: 1.973.000 kr.

6. Khloé Kardashian © Instagram / @khloekardashian
6 / 11

6. Khloé Kardashian

Følgere: 81 milioner

Indkomst pr. post: 3.156.500 kr.

5. Kendall Jenner © Instagram / @kendalljenner
7 / 11

5. Kendall Jenner

Følgere: 97 milioner

Indkomst pr. post: 3.300.000 kr.

4. Beyoncé Knowles
8 / 11

4. Beyoncé Knowles

Følgere: 119 milioner

Indkomst pr. post: 4.580.000 kr.

3. Kim Kardashian West © Instagram / @kimkardashian
9 / 11

3. Kim Kardashian West

Følgere: 120 milioner

Indkomst pr. post: 4.735.000 kr.

2. Selena Gomez © Instagram / @selenagomez
10 / 11

2. Selena Gomez

Følgere: 144 milioner

Indkomst pr. post: 5.260.000 kr.

1. Kylie Jenner © Instagram / @kyliejenner
11 / 11

1. Kylie Jenner

Følgere: 118 milioner

Indkomst pr. post: 6.575.000 kr.