Kjoler til bryllupsfesten fra & Other Stories
Uanset om du er brud, brudepige eller bryllupsgæst, findes der en kjole til dig i & Other Stories’ nye kollektion
AfFlere og flere highstreetmærker designer brudekollektioner. Vi nævner i flæng: Asos, Topshop, Lipsy og Dorothy Perkins.
Nu melder & Other Stories sig også på banen med en kollektion af kjoler til bruden, brudepigen og bryllupsgæsten.
Kollektionen inkluderer kjoler i florlette materialer og enkle silhuetter, der går fra hvid og creme til fersken og pink nuancer.
“Idéen med at skabe garderobeklassikere har altid været en del af & Other Stories’ filosofi. Med denne kollektion sætter vi fokus på at klæde sig på til sommerens finere lejligheder, særligt bryllupper, men hver af disse kjoler har en alsidig kvalitet, der gør det nemt at blive et af dine mest elskede og anvendte stykker tøj,” siger Caroline Björkholm, Head of Creative Lab hos & Other Stories.
Du kan se de nye kjoler herunder, og shoppe kollektionen på Stories.com.
