
Lej et look fra Filippa K
Kunne du også godt tænke dig at gå i de flotte kreationer fra catwalken? Filippa K giver dig muligheden! Læs hvordan lige her
AfDet kan være svært at vente på, at de nye SS16-kollektioner kommer i butikkerne, når de lige er blevet præsenteret på catwalken – men det bliver der lavet om på nu.
Filippa K viste nemlig deres fine SS16-kollektion til Stockholm Fashion Week i sidste uge, hvor de også præsenterede deres nye koncept: Lej looket.
Modehuset tror på en mere bæredygtig måde at forbruge på, og giver dig derfor mulighed for at leje nogle af de fineste look fra den nye kollektion.
Du betaler fra cirka 300 kroner for at leje looket i fire dage, og så inkluderer prisen transport og rens af tøjet. Alt du skal gøre er altså at vælge, hvilket look du vil leje. Lettere bliver det ikke!
Se og bestil dit yndlingslook her.