
Johnny Depp: “Lily-Rose vokser op for hurtigt"
I et nyt interview afslører Lily-Rose Depps famøse far, at han er bekymret over modeverdenens fascination af sin datter
AfModeverdenen er faldet pladask for Johnny Depp og Vanessa Paradis' 16-årige datter, Lily-Rose.
De gode gener kombineret med en skødesløs attitude, har sikret Lily-Rose en kampagne for Chanels eyewear-kollektion, en plads i modehusets Mademoiselle Privé-udstilling – og så har hun også netop landet sin første filmrolle.
Imidlertid ser Johnny Depp med fra sidelinjen, som den stolte far, der heller ikke kan lade være med at bekymre sig om sin unge datter:
“Det, der sker for Lily-Rose nu, havde jeg ikke regnet med, ville ske så tidligt, det er helt sikkert!", siger skuespilleren iet nyt interview med Daily Mail, og fortsætter:
“Hun er blevet opsnappet af Karl Lagerfeld – hvilket er lidt af et sammentræf, da han spottede hendes mor, da hun havde samme alder – og når jeg ser hende i fuld makeup, og alt det der, så er det virkelig foruroligende, fordi hun er en meget smuk pige, og det hele sker så hurtigt."